آدرس:

گرگان، کیلومتر 22 جاده گرگان به گنبد

تلفن:

01732312212 - 01732312211

شما اینجا هستید: صفحه اصلی > خوراک دام > خوراک گوساله

goosale-600-400
خوراک استارتر گوساله

خوراک استارتر گوساله به صورت پلیت تولید و عرضه می گردد و ضخامت محصول برابر ۵میلیمتر می باشد. به منظور حصول بهترین نتیجه، طریقه مصرف پیشنهادی این خوراک توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت گرگان و دشت در ذیل برای دامداران عزیز تعیین شده است:

  1. مرحله اول: بهتر است از روز دوم پس از تولد، علاوه بر آب تمیز و سالم، استارتر به صورت آزاد ولی به مقدار کم و دفعات زیاد در اختیار گوساله ها قرار داده شود. بر حسب میزان و دفعات شیردهی به گوساله ها، می توان از ۷۵ تا ۸۵ روز پس از تولد، می توان اقدام به قطع شیر گوساله ها نمود. لازم به ذکر است که گوساله ها باید بتوانند حداقل  ۸۵۰گرم ماده خشک مصرف نمایند.
  2. مرحله دوم: توصیه می شود برای رشد بهینه گوساله ها تا پایان ۶ماهگی، از استارتر گرگان و دشت استفاده شود. پیشنهاد می گردد جیره غذایی گوساله ها در این دوره، ترکیبی از یونجه مرغوب و استارتر با مصرف آزاد باشد. به طوری که به صورت میانگین در این مدت از ترکیب ۴۰% یونجه خرد شده مرغوب و ۶۰% کنسانتره استارتر گوساله استفاده شود.

شرکت گرگان و دشت، با هدف رضایت دامداران عزیز و افزایش کیفیت محصولات، همواره از بهترین جیره برای تولید محصولات استفاده می نماید. در ادامه مواد مغذی و ترکیبات تشکیل دهنده خوراک استارتر گوساله، قرار داده شده است:

ماده مغذی مقدار
مجموع مواد مغذی قابل هضم (TDN) % ۸۰±۰/۵
انرژی خالص رشد (NEg) Mcal/Kg ۱/۳۲±۰/۱
انرژی خالص نگهداری (NEg) Mcal/Kg ۱/۹۵±۰/۱
ماده خشک % ۸۸±۰/۵
پروتئین خام % ۲۱±۰/۳
منیزیم % ۴۴±۰/۲
کلسیم % ۶۳±۰/۲
فسفر % ۵۷±۰/۲
ADF % ۶0±۰/۵
NDF % ۱0±۰/۵
محصولات مشابه:

مناسب برای شیردهی روزانه از 15 الی 20 کیلوگرم

مناسب برای شیردهی روزانه از 30 الی 35 کیلوگرم

مناسب برای شیردهی روزانه از 35 الی 45 کیلوگرم